cheamă-ţi morţile toate
şi fă-le dreptate
odată
numai noaptea să-ncapă
o viaţă.
8 thoughts on “gândul de vineri”
Comments are closed.
… loc de joacă pentru cuvânt. serios!
cheamă-ţi morţile toate
şi fă-le dreptate
odată
numai noaptea să-ncapă
o viaţă.
Comments are closed.
Dear, dacă ăsta-i gând de vineri, nici nu vreau să-mi imaginez cum va fi gândul de luni. :)) Mai bine fug într-o mini-vacanță până marți :))
şi eu voi fugi în vacanţă. :))
Dacă și autorul fuge de propriul gând, e clară treaba. :))
adevărul este, ma belle, că azi sunt fugită rău! =)) tocmai ce mă pregătesc iară să… țuști.
iar gândul, bine, hai să-ți spui la ureche: cântecul acesta îmi place așa de mult că-mi vine să-i rescriu versurile. și tocmai ce-l ascultam eu aseară, pe când dez-astra giurgiu se făcea de râsul curcilor. așa se născuuuuu…. gândul, ideea, omul, dalta, metafora, idiotul și dostoievski….
Păi fugi atunci, nu mai sta la taclale! Un weekend de vis îți doresc! 🙂
de vis flaușat, poate.:( trudesc în sfârșitul ăsta de săptămână. hârțogăresc mai exact. pfff….
Nu sună bine deloc 🙁 Dă-le foc, scapi mai repede :))
Numai viața încape în viață,
Restul depășește limita de viteză a vocalelor. :))