”vântul îl scutură, martie sună”
în așteptarea primăverii, vă dăruiesc ceva de pe pervazul meu;
sunt doar câteva dintre orhideele mele mini, încă nu au înflorit toate.
să aveți o primăvară frumoasă!
… loc de joacă pentru cuvânt. serios!
”vântul îl scutură, martie sună”
în așteptarea primăverii, vă dăruiesc ceva de pe pervazul meu;
sunt doar câteva dintre orhideele mele mini, încă nu au înflorit toate.
să aveți o primăvară frumoasă!
Comments are closed.
Să-ţi fie primăvara la fel de frumoasă ca orhideele tale. psi!
O adevarata magie pe pervazul tau!
Cred ca te bucuri de infloriri in fiecare zi, daca sunt atat de multe.
O primavara frumos colorata, draga psi. ❤️
așa să ne fie tuturor, vero! mulțumesc!
da, suzana, astăzi, de exemplu, mi-a înflorit (pentru prima oară în viața ei) regina orhideelor, o schilleriana, specie botanică pe care mi-o doream de multă vreme și care a venit de pui.
totuși, am avut o iarnă grea și au cam suferit dragele de ele de lipsa luminii, dar recuperăm și asta mă bucură nespus.
o primăvară plină de bucurie, culoare și liniște să ai!